Nasz poradnik

Pełna instrukcja stosowania naszych produktów - ŚCIĄGNIJ W POSTACI PDF


Instrukcja obejmuje wszystkie podstawowe produkty dostepne w naszym sklepie.

 


Naklejki pod szkło, znacznie tańszy sposób niż szklane płyty z grafiką drukowaną bezpośrednio na szkle. Dużym plusem jest to, że można je naklejać na powierzchnie szklane już zamontowane. Plusem jest także możliwość zakupu szkła u dowolnego sprzedawcy. Klejenie zdjęcia na płytę szklaną - jeśli interesuje Cię ten produkt dostępny jest tutaj rodzaj - naklejka / materiał - naklejka pod szkło

Instrukcja klejenia samoprzylepnych naklejek, dostępnych w dziale "fototapety", typ - naklejka, materiał - folia mat lub połysk. Grafikę taką kleimy najczęściej "na mokro" i przeznaczona jest na czyste, gładkie powierzchnie np. fronty szaf, lodówki, drzwi, szyby.

 

  

Prezentacja sposobu klejenia naszych fototapet samoprzylepnych na drzwi wejściowe do mieszkania. Identyczny sposób klejenia można stosować na meblach, szybach, lodówkach itd.

Naklejka wykorzystana w filmie wydrukowana została na folii matowej.

 


 

 


 

 


 

 


 

 


 

 

Opis sposobu postępowania z grafiką, przygotowania ścian, klejenia fototapet na papierze lateksowym 212g oraz fototapet flizelinowych.

Reklamacje:
Po rozpakowaniu fototapety z tuby, należy rozwinąć wszystkie jej bryty (części) i sprawdzić, czy fototapeta nie ma wad typu przebarwienia czy uszkodzenia. Reklamacje tapet ściągniętych ze ściany nie będą brane pod uwagę.
Nie ma możliwości zwrotu Fototapet produkowanych „na wymiar”  poza uzasadnionymi wadami w produkcji.

Apelujemy o przemyślane zakupy fototapet, obrazów, plakatów, naklejek produkowanych wg. wybranego wymiaru i wzoru. 
1. Sprawdź dokładnie wymiary zanim zamówisz fototapetę, najlepiej dodać po kilka centymetrów, łatwiej jest odciąć niepotrzebny kawałek niż zamaskować jego brak.
2. Wybierz materiał dopasowany do potrzeb, zwróć uwagę na opisy materiałów.

Podłoże:
powinno być oczyszczone, gładkie i suche, stare tapety muszą być ściągnięte. Nierówności ściany, pęknięcia, dziury,  należy zaszpachlować.
Prosimy zwrócić uwagę na niedoszlifowane ściany, jeśli pod ręką czujemy jak gdyby "piasek" nalezy przeszlifować ścianę i ponownie zagruntować.
Szczególnie chłonne podłoże należy zagruntować dowolnym klejem malarskim lub gruntem.
Dobrym sposobem jest przygotowanie mieszanki gruntu z farbą.

W czasie klejenia fototapety konieczna będzie pomoc drugiej osoby

Fototapety na styk kleimy dokładając bryt do brytu.

Fototapety posiadające zakładkę około 1cm powtarzającej się grafiki, zakładając bryty na siebie o 1cm będą do siebie pasować.

Gdy fototapeta składa się  z kilu brytów ( części ) rozwijamy wszystkie elementy i sprawdzamy czy pasują do siebie.


W celu montażu fototapety zachęcamy do skorzystania z usługi fachowca. Brak doświadczenia moze skutkować niedokładnym położeniem fototapety lub jej uszkodzeniem.

Jakość druku jest fotorealistyczna jednak musimy brać pod uwagę fakt iż fototapet nie ogląda się z kilkunastu centymetrów tak jak kartkę papieru z wydrukiem. Do wydruku zawsze używane są największe dostępne rozdzielczości zdjęć. Powiększone do rozmiarów ściany będą jednak wyglądać na mniej ostre niż na monitorze komputera. Najlepszy efekt osiągamy oglądając fototapetę z odległości większej niż 1 m.